PİNOA Kimdir?

Pinoa, ülkemize ithal edilen gıdalardan kendi tohumunu üreten ve organik üretime uygun olanları yerli üretim ile yaygınlaştırıp, bizlere daha taze ve kontrollü bitkiler yetiştirebilmek için Şanlırfa’da yola çıkmış bir markadır. İlk olarak kinoa ile yola çıkan markamız, zaman içinde üretim sahamızı ülke çapında genişleterek karabuğday bitkisini de ürün yelpazesine katmıştır.

İthal gıdaları yerlileştirme çalışmamızın yanında; ülkemize ait değerlerin sürdürülebilirliğini arttırmak amacıyla, artık ithal eder pozisyona geldiğimiz ancak anavatanı Türkiye olan tohumlarımıza sahip çıkmak gibi girişimlerimiz ile nohut, kum mercimeği ve karacadağ pirinci gibi besleyici gıdaları da hanemize gururla eklemiş olduk.

Markamız kimyasallarla doğaya ve insan sağlığına zarar veren  tüm süreçlerin karşısında durarak, zorlu bir mücadele ve emek ile bu ürünleri sizlere ulaştırabilme çabasındadır.
 
Kalite anlayışımızdaki en önemli kriterimiz, sevdiklerimizin tabağına koymayacağımız bir gıdayı, sizlere de sunmamaktır.
 
Biz insanlığın sıfır noktası kabul edilen 12.000 yıllık geçmişiyle Göbeklitepe ile onun kardeşi Karahantepe arasındaki bir arazide doğduk. Dünya üzerinde insanlığın sıfır noktası kabul edilen topraklarda, tarımın o bölgede bir kadının eliyle nasıl değişebileceğini göstermek için çalışmalarımıza sevgi ve doğaya saygı ile devam edeceğiz.